trampkarzeboruty - 1.kolejka MULKS - Boruta 1:3

29.08.2015
Bardzo udana inauguracja nowego sezonu dla Boruty

Trampkarze zgierskiego Boruty pierwszy mecz w tym sezonie zagrali w Łasku z tamtejszym MULKS. Była to bardzo udana inauguracja. Zwycięstwo 3-1, do tego bardzo dobre zawody. Poziom meczu wysoki, tylko pogratulować.
Zwycięstwo w pełni zasłuzone. Boruta zaatakował od samego początku i duzą ilością zawodników. Akcje były szybkie, w tempo i dokładne. Juz w drugiej minucie Alan Krzewina wyszedł sam na sam z bramkarzem, niestety sędzia odgwizdał. spalonego. W kolejnej akcji zawodnik ze Zgierza trafił w poprzeczkę. Potem mięliśmy rzut wolny w którym Kamil Karlikowski strzelił obok bramki, i zamieszanie pod bramką kiedy to Igor Kostrzewarówniez minimalnie niecelnie strzelał. Rywale w tym czasie odpowiedzieli jedynie rzutem wolnym, przy którym pewną interwencją popisał się Maciej Kantyka
Wreszcie 19 minuta meczu. Rzut wolny dla Boruty w lewym narożniku pola karnego. Do piłki podszedł Maciej Stańczyk, zagrał płasko i krótko do stojącego obok Kuby Fudały, a ten silnym i precyzyjnym strzałem w górny róg bramki pokonał golkipera gospodarzy. Mięliśmy 1-0.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć Zgierzanie mięli jeszcze kilka dogodnych ku temu okazji. Najbardziej aktywny z przodu był Alan Krzewina, z jego inicjatywy tworzyliśmy najwjększe zagrozenie.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, nadal lepiej wyglądali goście, choć piłkarze MULKS zaatakowali większą ilością zawodników. W 45 minucie napastnik gospodarzy wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, ale Maciek wyszedł z opresji obronną ręką. Odpowiedź Zgierzan była natychmiastowa. Prawą stroną boiska z piłką pobiegł Alan Krzewina, bardzo szybki rajd zakończył strzałem na bramkę, próbował przelobować wychodzącego do niego golkipera gości, ale ten końcówkami palców dosięgnął piłki wybijając ją po za boisko.To co nie udało się Alanowi, chwilę później zrobił Igor Kostrzewa. Wyszedł sam na sam z bramkarzem strzelił płasko po ziemi w światło bramki i mięliśmy juz 2-0!

W tym momencie piłkarze ze Zgierza chyba przedwcześnie uwierzyli, ze ten mecz juz jest wygrany i pozwolili rozwinąć skrzydła przeciwnikowi. Najpierw nasi obrońcy nie upilnowali napastnika Łasku, który znalazł się przed bramką Boruty, dostał dokładne podanie i z ok trzech metrów uderzył z pierwszej piłki, ale Maciek popisał sie świetną interwencją i instynktownie ąąaa awybił piłkę na róg.
W 57 minucie w zamieszaniu pod bramką Maciek Stańczyk sfaulował rywala w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Celne i mocne uderzenie na bramkę i było 2-1.
Łask uwierzył ze jest jeszcze w stanie odmienić niekorzystny dla siebie wynik i zaatakował jeszcze bardziej. Zrobiło się nerwowo, Najpierw wyrzucony z boiska na 5 minut został Igor Stopczyk, potem za faul na Alanie boisko opuścił piłkarz MULKS, wreszcie w końcówce sam Alan musiał chwilę odpocząć.
Trener Zgierzan Radosław Koźlik dokonuje w tym momencie kilku zmian za Maćka Stańczyka wszedł Piotr Darnowski, a Igora Kostrzewę zastąpił Bartek Rogalski. Znowu zaatakowaliśmy dwukrotnie na bramkę rywali strzelał Kamil Karlikowski, raz Krzysztof Domański i wreszcie 76 minuta meczu. Rzut wolny dla Boruty wykonywał Doman, uderzył silnie i celnie, bramkarz sparował piłkę ale nie zdołał jej złapać, wtedy dopadł ją Igor Stopczyk strzelił i mielismy 3-1!

Łask zupełnie odpuścił. i w końcówce moglismy podwyzszyć prowadzenie. Swoje szanse mięli Piotr Darnowski, czy Alan Krzewina.
Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla gości. Zasłuzone i pewne zwycięstwo, dające druzynie ze Zgierza trzecią lokatę po pierwszej kolejce. Gratulujemy chłopcy i czekamy na kolejne sukcesy.

MULKS Łask - Boruta Zgierz 1-3 (0-1)

Bramki dla Boruty: Kuba Fudała, Igor Kostrzewa, Igor Stopczyk

Skład Boruty: Maciej Kantyka - Kuba Fudała, Dominik Węzyk, Karol Pawlikowski, Kuba Mamrot - Krzysztof Domański, Alan Krzewina, Kamil Karlikowski, Igor Stopczyk, Maciej Stańczyk - Igor Kostrzewa

Zagrali jeszcze: Piotr Darnowski, Bartek Rogalski, Piotr Trojak
Dzisiaj stronę odwiedziło już 6 odwiedzającytutaj!
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?